نام زیرپورتال : خراسان شمالی

1396/1/23 چهارشنبه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در مصاحبه با روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه ارتباطات لازمه سرمایه‌گذاری است، گفت: روابط خارجی مدیران خراسان شمالی منجر به افزایش سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، رضا بهمن پور در مصاحبه با روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی اظهار کرد: اطلاع از نوع و نحوه سرمایه‌گذاری، آشنایی با شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی و معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی ازجمله پیامدهایی است که از تعاملات و ارتباطات خارجی مدیران حاصل می‌شود.
بهمن پور تصریح کرد: ایجاد سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان شمالی، بدون ارتباطات تحقق نمی‌یابد.
وی با تأکید بر اینکه هر نوع ارتباط خارجی مدیران را در جذب سرمایه‌گذار مؤثر می‌دانیم، عنوان کرد: در سال جدید باید این ارتباطات افزایش و مزیت‌های خراسان شمالی درزمینهٔ های مختلف سرمایه‌گذاری بیشتر معرفی شود.
وی بابیان اینکه هرگونه علاقه‌مندی شرکت‌های خارجی به‌منظور سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی پیگیری می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم در سال جاری، افزایش تعاملات خارجی منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در استان شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی تصریح کرد: با هر ارتباط خارجی که انجام می‌شود نباید توقع سرمایه‌گذاری داشت، چراکه در هیچ جای دنیا چنین امری به‌یک‌باره محقق نمی‌شود و نیازمند تداوم و تلاش است.
بهمن پور گفت: طی سال گذشته تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذار از کشورهایی همچون چین، عراق و غیره برای سرمایه‌گذاری به خراسان شمالی مراجعه کردند که علی‌رغم اعلام مشوق‌های سرمایه‌گذاری و قرار دادن تمام اطلاعات و مزیت‌های استان در اختیار آن‌ها، اما منجر به سرمایه‌گذاری نشد.
وی تصریح کرد: درعین‌حال شرکت‌های دیگری بودند که نسبت به سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی تمایل نشان دادند و سرمایه‌گذاری خارجی سه هزار و ۳۶۷ میلیون دلاری در استان در سال ۹۵ بخشی از نتیجه آن بود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی با اشاره به شعار امسال با نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، تصریح کرد: اشتغال از پیامدهای تولید و سرمایه گذاری است، بنابراین این مهم باید بیشتر موردتوجه مدیران قرار بگیرد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^