نام زیرپورتال : خراسان شمالی
اخبار

1398/7/2 سه‌شنبه

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در مصاحبه با ایرنا

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در مصاحبه با ایرنا از رشد 32 درصدی درآمدهای عمومی استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی  ، درخشانی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در مصاحبه با ایرنا فرمود از ابتدای سال 1398،  ۷۳ درصد از درآمدهای عمومی خراسان شمالی وصول شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۲ درصد رشد یافته است ایشان در ادامه بیان کرد جمع کل درآمدهای مصوب استان در سال جاری چهار هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال است که بر اساس هدف‌گذاری، باید تاکنون هزار و ۸۲۴ میلیارد ریال آن وصول می‌شد که هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال این رقم محقق شده است.

درخشانی، یکی از علل اصلی وصول نشدن ۱۰۰ درصدی رقم پیش بینی شده را وضعیت و شرایط اقتصادی جامعه دانست. وی اظهار داشت: بیش از ۸۵ درصد از درآمدهای استان از طریق دریافت مالیات محقق می شود که بیش از یک‌سوم آنرا مالیات بر ارزش افزوده تشکیل می دهد که مالیات بر مصرف است.

درخشانی در ادامه افزود: دریافت مالیات به وضعیت اقتصادی ارتباط دارد و بر مبنای رونق یا رکود اقتصادی می‌توان درآمدهای استان را افزایش داد.

درخشانی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی با اشاره به رد و بدل شدن ۶۰ میلیارد ریال اسناد خزانه و اوراق تسویه در استان در سال ۹۷، افزود: این در حالی است که امسال هنوز اعتباری در مورد اوراق تسویه به استان ابلاغ نشده است.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^